A A A

W czerwcu wyjechała z Rybnika 18-osobowa grupa dzieci w wieku od 12 do 17 lat z partnerskiego miasta Bar na Ukrainie. Gościły je rodziny uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Ćl. Wraz z nimi przyjechały dyrektorka Małgorzata Miedwiediewa i Ludmiła Chałabuda.

Goście z Dorsten wspólnie z przedstawicielami pozostałych miast partnerskich uczestniczyli w debacie pt. „Przyszłość Europy“ zorganizowanej Urzędzie Miasta Rybnika, a także w wernisażu wystawy Marii Budny-Malczewskiej w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

sommer01W dniach od 2 do 4 września przedstawiciele Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Rybnik-Europa” przebywali w Niemczech na zaproszenie Stowarzyszenia Rybnik-Dorsten. Rybniczanie uczestniczyli w plenerowym spotkaniu będącym pożegnaniem lata. Sommerfest zgromadził nie tylko członków obydwu stowarzyszeń lecz także reprezentantów lokalnych władz samorządowych.

2017a1W czwartek 2 lutego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie członków Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Rybnik-Europa”. Podczas spotkania podsumowano miniony rok oraz omówiono założenia związane z działalnością organizacji na rok bieżący. 

wa01W czwartek 23 czerwca 2016 r. Ośrodku w Bushido w Rybniku odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo -Wyborcze członków Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej Rybnik- Europa. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie
z działalności Stowarzyszenia za okres 2012-2015.

Podkategorie