A A A
Nasze stowarzyszenie i Koło Przyjaciół Rybnika w Dorsten rozpoczęło zbiórkę darowizn finansowych na pomoc dla uchodźców z Kijowa i okolic, którzy znaleźli schronienie w siedzibie Domu Polskiego w Barze. Zebrane środki finansowe prześlemy bezpośrednio na konto bankowe Domu Polskiego. Jak oświadczyła Małgorzata Miedwiediewa dyrektor Domu Polskiego - pieniądze będą przeznaczone na jedzenie, środki higieniczne i czystości, ubrania itp.. Szczególnie prosimy o wsparcie te osoby, które odwiedziły Bar i poznali naszych przyjaciół z tej ukraińskiej miejscowości. Prosimy wnosić wpłaty na konto naszego stowarzyszenia z dopiskiem "Pomoc dla Ukrainy". Z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty BNP Paribas nr 98 2030 0045 1110 0000 0191 2830 Adres: ul. Floriańska 1 44-200 Rybnik Arkadiusz Skowron - przewodniczący