Polish (Poland)English (United Kingdom)

STOWARZYSZENIE


Pomys艂 za艂o偶enia organizacji pozarz膮dowej, kt贸ra w dziedzinie popularyzacji idei wsp贸艂pracy Rybnika z miastami europejskimi by艂aby partnerem w艂adz miasta, zrodzi艂 si臋 w czasie pobytu rybniczan w Dorsten. Tamtejsze Ko艂o Przyjaci贸艂 Rybnika w Dorsten, kt贸re dot膮d kontaktowa艂o si臋 g艂贸wnie z w艂adzami administracyjnymi, chcia艂o mie膰 w swoich dzia艂aniach r贸wnorz臋dnego partnera. Drugim powodem by艂a rosn膮ca wci膮偶 liczba miast zaprzyja藕nionych i partnerskich Rybnika, a w zwi膮zku z tym potrzeba koordynacji niekt贸rych sfer wsp贸艂pracy i ch臋膰 w艂膮czenia si臋 wolontariuszy w rozw贸j mi臋dzynarodowych kontakt贸w miasta.

Stowarzyszenie Wsp贸艂pracy Mi臋dzynarodowej Rybnik-Europa zosta艂o zarejestrowane 5 sierpnia 1999 roku, tak wi臋c obchodzimy w roku 2009 jubileusz 10-lecia.

... wi臋cej

Sommerfest in Dorsten
艣roda, 07 wrze艣nia 2016 20:12

sommer01

W gronie niemieckich przyjaci贸艂.

W dniach od 2 do 4 wrze艣nia przedstawiciele Stowarzyszenia Wsp贸艂pracy Mi臋dzynarodowej 鈥濺ybnik-Europa鈥 przebywali w Niemczech na zaproszenie Stowarzyszenia Rybnik-Dorsten. . Rybniczanie uczestniczyli w plenerowym spotkaniu b臋d膮cym po偶egnaniem lata. Sommerfest zgromadzi艂 nie tylko cz艂onk贸w obydwu stowarzysze艅 lecz tak偶e reprezentant贸w lokalnych w艂adz samorz膮dowych. Swoj膮 obecno艣ci膮 spotkanie u艣wietnili Tobias Stockhoff burmistrz miasta oraz poprzedni w艂odarz Dorsten Lambert Luetkenhorst. Przy 偶ywej muzyce i grillu rozmawiano i dyskutowano o dalszych kierunkach wsp贸艂pracy pomi臋dzy naszymi miastami. Przedsi臋wzi臋ciu towarzyszy艂a loteria fantowa, w kt贸rej nagrodami by艂y upominki z naszego miasta.脗脗脗脗聽sommer2 W trakcie kr贸tkiej wizyty rybniczanie mieli okazj臋 zwiedzi膰 okolice Dorsten oraz interesuj膮ce Muzeum Niemieckiego Futbolu w Dortmundzie. Obiekt i jego wyposa偶enie zrobi艂y na nas spore wra偶enie. Nie chodzi tutaj o liczb臋 blisko 16000 eksponat贸w co raczej o form臋 ich prezentacji. B臋d膮c w 艣rodku ma si臋 wra偶enie uczestniczenia w tych najuwa偶niejszych wydarzeniach sportowych z udzia艂em niemieckich pi艂karzy. Korzystaj膮c okazji pragniemy podzi臋kowa膰 naszym przyjacio艂om z Dorsten z go艣cinno艣膰 i niezwykle ciep艂e przyj臋cia. Do zobaczenia w grudniu bie偶膮cego roku w Rybniku.

sommer3

sommer4


 

Galeria

Sonda

Czy nowa strona internetowa jest lepsza od poprzedniej?
 

Wsp贸艂praca

Rybnik - miasto z ikr膮Fundacja Wsp贸艂pracy Polsko - Niemieckiej艢l膮skie. Pozytywna energia


newsletter

Wy艣lij nam sw贸j e-mail, my wy艣lemy ofert臋

2009 漏 Rybnik-Europa
Wszelkie prawa zastrze偶one

Statystyki odwiedzin: Google Analytics

Ods艂on : 189548

Projekt i wykonanie: